понеділок, 22 листопада 2021 р.

"Ми –нація, що пам"ятає..."

 


19 листопада 2021 р. працівники Тернопільського ОКІППО ( Магера Тетяна, Мудрик Лілія, Стрийвус Наталія, Герасимчук Галина, Шевчик Богдан) взяли участь у роботі виставки до Дня Гідності та Свободи «Ми – нація, що пам’ятає…», яка відбулася на базі державного архіву Тернопільської області.

Основою виставки стали документи архівного фонду «Збірка документів про Героїв Небесної Сотні Революції Гідності та бійців з Тернопільщини, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході України», фотографії головного спеціаліста держархіву, учасника Євромайдану Ігоря Крочака та видання з фондів бібліотеки.

У виставці представлено фотографії Ігоря Крочака, які висвітлюють події тернопільського Євромайдану кінця листопада початку грудня 2013 р.; документи (молитовник українського революціонера, патріотичні поезії, молитви, листівки, малюнки, оголошення про потреби для Майдану в Києві, біографічні документи, публікації про Героїв Небесної Сотні, уродженців Тернопільщини; експонується книга «Моя революція» активного учасника Революції Гідності, бійця батальйону «Айдар» Андрія Юркевича, який загинув в зоні АТО 5 вересня 2014 р. та інші книги, які розповідають про цей період нашої історії та вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні).

Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти долучився до виставки, поповнивши її спогадами учасників Євромайдану, які зібрали учні шкіл області в рамках реалізації проєкту «Книга звитяги Євромайдану та АТО». Цей проєкт був організований центром виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, обласною учнівською асоціацією «Авангард». 30 березня 2017 року в державному архіві Тернопільської області відбулася презентація цього проєкту та передано на державне зберігання 73 справи.

Немає коментарів:

Дописати коментар