УХВЛ

ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНЦЯ ЧЕРЕЗ ЦІННОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ»


28 жовтня 2021 р.
на базі Тернопільського ОКІППО відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування національної ідентичності українця через цінності Української Хартії вільної людини» з метою обміну досвідом впровадження морального, духовного, патріотичного виховання як складової Національної програми «Нова українська школа», виховної програми «Нова українська школа у поступі до цінностей» та обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021-2024 рр.


Із вітальними словами до учасників конференції звернулися: Петровський Олександр Миколайович, кандидат історичних наук, доцент, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти;

Мисик Володимир Святославович, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, член науково-методичної ради ТОКІППО. Доповідачі зауважили, що та робота, яка реалізовується для виконання обласної програми «Впровадження УХВЛ в освітній процес» надзвичайно важлива для нас сьогодні, адже морально-духовне і національно-патріотичне виховання – це одні з тих необхідних складників, що забезпечують формування особистості, яка в майбутньому буде свідомо любити свою державу, і водночас розумітиме її суть існування, захисту і подальшого розвитку як держави. Впровадження цієї програми дасть можливість посилити почуття патріотизму, морально-духовних цінностей, які притаманні українській нації.


У роботі конференції взяли участь науковці, педагогічні працівники, наукові співробітники, методисти, провідні фахівці з різних міст України, а саме: Захаров Євген Юхимович, член Ініціативної групи «Перше грудня», голова

правління Української Гельсінкської спілки з прав людини;
Стецишин Роман Володимирович, кандидат юридичних наук, правовий консультант освітнього проекту EU4Skills; Матійчук Ольга Іванівна, кандидат

економічних наук, керівниця академічного відділу «Українського католицького університету»;
Огірко Олег Васильович, доктор філософії, доцент кафедри філософії та педагогіки Львівського національного університету ветеринарної
медицини та

біотехнологій імені Степана
Гжицького, м. Львів; Вакуленко Дмитро Вікторович, доктор біологічних наук, професор кафедри ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського, співініціатор та експерт обласної програми впровадження УХВЛ у Тернопільській області; Ковалик Ігор Михайлович, співініціатор та експерт обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області, голова громадської організації

«Гуртом!»;
Крижанівський Анатолій Васильович, директор Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка та Балабан Галина

Михайлівна
, вчителька української мови та літератури Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка (презентували досвід впровадження Української Хартії вільної людини в Тернопільській Українській гімназії ім. І.Франка ) та інші.


Модераторами конференції були Хома Світозара Олегівна – методистка, в.о. завідувачки центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського ОКІППО і Ковалик Ігор Михайлович – голова ГО «Гуртом», співкоординатор реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області.

Організаційно-методичний супровід конференції здійснили методистка, в.о. завідувачки відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО Магера Тетяна Володимирівна, методисти відділу Герасимчук Галина Ігорівна та Стрийвус Наталія Богданівна.


За підсумками роботи конференції буде видано збірник тез, статей та інших матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції і розіслано його електронний варіант та сертифікат кожному учаснику.Участь працівників відділу у роботі коучинг-консультації "Українська Хартія вільної людини в контексті нових освітніх траєкторій"

16 червня 2021 року на базі Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка пройшла коучинг-консультація «Українська Хартія вільної людини в контексті нових освітніх траєкторій» в онлайн та офлайн форматі. Захід об’єднав учасників інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «Впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес», методистів Тернопільського ОКІППО, громадських діячів, освітян області, представників влади з метою привернути увагу педагогів до застосування в закладах освіти системи духовних та моральних цінностей, які пропонує Українська Хартія вільної людини для формування майбутнього громадянина-патріота.

З вітальним словом виступили:

ü Ольга Хома, начальник управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації, яка зазначила: «Якщо вчитель прагне змінити свого учня, якщо вчитель хоче бачити свого учня дійсно громадянином тої держави, де він живе, він буде робити все, що в його силах можливе і неможливе». Вчителі – це так звані «агенти змін». Це люди, які прагнуть кардинальних змін, які хочуть бачити гідного українця, що розвиватиме свою державу. Вони займаються вихованням «справжнього українця». На завершення виступу п. Ольга побажала, щоб після заходу кожен знайшов для себе те потрібне та корисне, що зможемо застосувати;

ü Володимир Мисик, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, член науково-методичної ради ТОКІППО зауважив, що та робота, яка реалізовується для виконання обласної програми «Впровадження УХВЛ в освітній процес» надзвичайно важлива для нас сьогодні, адже морально-духовне і національно-патріотичне виховання – це одні з тих необхідних складників, що забезпечують формування особистості, яка в майбутньому буде свідомо любити свою державу, і в той же самий час з розумітиме її суть існування, захисту і подальшого розвитку як держави. П. Володимир впевнений у тому, що впровадження цієї програми дасть можливість посилити почуття патріотизму, морально-духовних цінностей, які існують в українській нації;

ü Юрій Шайнюк, в.о. директора ТОКІППО подякував депутатському корпусу Тернопільської обласної ради за опіку і підтримку процесу реалізації програми «Впровадження УХВЛ в освітній процес», колективу Української гімназії ім. І. Франка на чолі з директором Анатолієм Крижанівським, які перші перейнялися ідеями Хартії і виховують еліту нації. П. Юрій побажав всім плідної праці, нових ідей та їх реалізації через Хартію.

Також учасники заходу мали змогу почути думки з приводу впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес поважних гостей. А саме:

ü Лілії Гриневич, екс-міністра освіти України, проректора з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету

ім. Б. Грінченка;

ü Данила Лубківського, директора Київського безпекового форуму, українського дипломата;

ü Мирослава Мариновича, громадського діяча, віце-ректора Українського Католицького Університету;

ü Любомира Крупи, депутата Тернопільської обласної ради.

У своєму виступі п. Лілія Гриневич зазначила, що конструкція форми освіти в Україні, яка називається Нова українська школа базується на ідеях Хартії. Після Революції гідності саме цей документ надихнув тих, хто писав Концепцію НУШ. Доповідачка подякувала Тернопільській обласній державній адміністрації, обласній раді, які взяли на себе відповідальність фінансувати, підтримувати таку програму; освітянам Тернопільщини, які її реалізовують, бо це потрібно Україні. Пані Лілія звернула увагу на те, що в освітньому процесі є ризик зімітувати цінності. Лише приклад вчителя, правила життя закладу освіти, на її думку, можуть вчити дітей. «Проблема ще й у тому, що цінності будуються не тільки в школі, але й у родині дитини, навколишньому світі, а це передбачає втілення педагогіки партнерства. Тому нам надзвичайно цікаві результати цієї програми, яка є дороговказом для формування майбутнього покоління», ‒ зазначила екс-міністр освіти України.

Пан Данило Лубківський у своєму онлайн виступі наголосив на тому, що саме Тернопільська область є «великим агентом змін», бо тут йде робота над Хартією. На його думку, Хартія – це виразник Революції гідності. Це нерв несприйняття неправди, з одного боку, та нерв відповідальності, з іншого. Як і Ліля Гриневич, доповідач вважає, що найважливішим у вихованні підростаючого покоління є власний приклад. Наостанок Данило Лубківський побажав усім дотримуватися цієї аксіоми – бути прикладом.

 Віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович прибув на захід зі Львова. У виступі зазначив, що роль Данила Лубківського у написанні Хартії є велика, подякував Ігорю Ковалику, керівнику ГО «Гуртом» за те, що він натхненно взявся за популяризацію Хартії та всім, хто долучається до її впровадження в освітній процес. Пан Мирослав вважає, що цей документ має право на життя, якщо люди відчувають потребу у ньому. «Кафаген бездуховності має бути зруйнований, а зробити це має вчитель», – зазначив віце-ректор Українського Католицького Університету.

Пан Любомир Крупа у виступі зазначив, що ми запізнилися з навчанням, вихованням мінімум на 4-5 років. Діти приходять у школу з уже сформованим світоглядом, а ми маємо виховувати свободу в їхніх душах. Також подякував всім освітянам за їх працю у вихованні підростаючого покоління.

Після виступів гостей тривала робота в коучинг-групі. Учасники заходу мали можливість почути думки людей, які власне втілюють в освітній процес ідеї Української Хартії вільної людини. А саме:

ü   Анатолія Крижанівського, директора Тернопільської Української гімназії, який розкрив питання формування ціннісних пріоритетів гімназистів на основі вивчення Української Хартії вільної людини;

ü   Світозари Хоми, завідувачки центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського ОКІППО, яка зосередила свою увагу на проєктній діяльності як засобі виховання українців нової генерації на моделі цінностей Української Хартії вільної людини і представила проєкт «Знай наших»;

ü   Сергія Хлєбаса, члена громадської організації «Гуртом!», який розповів про інноваційні можливості шкільної спільноти у впровадженні цінностей обласної програми Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021-2024 роки;

ü   Дмитра Вакуленка, голови ради громадської організації «Центр Гармонія», який звернув увагу присутніх на те, що на даний момент є успішні результати регіонального експерименту впровадження УХВЛ в освітній процес і наголосив на тому, що Українська гімназія ім. І. Франка може стати одним з освітніх майданчиків для ретрансляції знань для національного рівня впровадження УХВЛ;

ü   Ігоря Ковалика, голови громадської організації «Гуртом!», ініціатора та експерта реалізації обласної програми впровадження УХВЛ у Тернопільській області, який наголосив, що сьогоднішній захід спрямований на пошуки шляхів підвищення роботи з Хартією. Подякував Українській гімназії

ім. І. Франка за реалізацію цінностей;

ü   Любов Гарматюк та Олександра Грабовська, учителі української мови та літератури Української гімназії ім. І. Франка поділились своїм досвідом роботи з впровадження цінностей Хартії в освітній процес;

У роботі коучинг-групи взяли активну участь представники освітніх закладів Тернопільщини, що є учасниками регіонального експерименту впровадження УХВЛ, а саме: о. Іриней Ігор Гумен, директор Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата; Олександра Войчишин, директорка Заліщицької державної гімназії; Ольга Бас, директорка Великобірківської ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії ім. С. Балея; Тамара Огданська, громадська діячка м. Вижниця Чернівецької області.

Завершився захід контраверсійним діалогом та обговоренням методичних рекомендацій.

Модераторами коучинг-консультації були Світозара Хома та Ігор Ковалик.

Тернопільський комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти висловлює щиру подяку за плідну співпрацю всім учасникам заходу, а також колективу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка в особі директора Анатолія Крижанівського за гостинний прийом у стінах свого закладу!Працівниками відділу підготовлено відеопрезентацію"Богородиця боронить тернопільські громади та громади України" на основі експозицій "Чудотворні ікони Божої Матері  Тернопілля" в рамках реалізації обласної програми Української Хартії вільної людини 


ПРО УЧАСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ У НАРАДІ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ З ПИТАНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ОБЛАСНОЇ ПРОГРАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ НА  2021-2024 РОКИ


ПРОДОВЖЕННЯПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО РОЗРОБКИ ТРЕНІНГОВИХ ВПРАВ, НАПИСАННЯ  ТЕЗ  ТА УПОРЯДКУВАННЯ  МАТЕРІАЛІВ ПО ВПРОВАДЖЕННЮ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
Про інтерактивний захід із впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес за участю освітян Підволочиського, Козівського, Шумського, Лановецького районів

 
ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЗАХОДІ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ЗА УЧАСТЮ ОСВІТЯН БОРЩІВСЬКОГО, ПІДГАЄЦЬКОГО ТА МОНАСТИРИСЬКОГО РАЙОНІВ


Українська Хартія вільної людини – це  ДНК УкраїниПРОДОВЖЕННЯ
ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЗАХОДІ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ЗА УЧАСТЮ ОСВІТЯН БЕРЕЖАНСЬКОГО ТА ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНІВ

«Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко любити її, втративши»ПРОДОВЖЕННЯ


ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЗАХОДІ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ЗА УЧАСТЮ ОСВІТЯН КРЕМЕНЕЦЬКОГО ТА ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОГО РАЙОНУ 


  ПРОДОВЖЕННЯ


Працівники відділу взяли участь у дистанційному просвітницькому заході «Спільними зусиллями – до спільної мети!»Працівники відділу взяли участь у дистанційному просвітницькому заході "Українська Хартія вільної людини – стартовий майданчик для позитивних змін"


ПРОДОВЖЕННЯ


Працівники відділу взяли участь у дистанційному просвітницькому заході за участю педагогічних працівників Кременецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 із впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процесПРОДОВЖЕННЯ


Взяли участь у дистанційному просвітницькому заході із впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес за участю освітян Заліщицької державної гімназії ПРОДОВЖЕННЯ


Працівники відділу взяли участь у просвітницькому заході в режимі онлайн із впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес за участю освітян Великобірківської ЗЗСО І-ІІІ ст. – гімназії ім. Степана БалеяУчасть пацівників відділу у  дистанційному просвітницькому заході освітян Бучацького колегіуму імені Святого Йосафата та науково-педагогічних працівників ТОКІППО
    ПРОДОВЖЕННЯ


 Взяли участь у дистанційному              просвітницькому заході для працівників Тернопільського обласного ліцею «Знамення» с. Зарваниця з метою реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021 – 2024 роки
ПРОДОВЖЕННЯУчасть працівників відділу у засіданні круглого столу

«Досвід впровадження Української Хартії вільної людини в  Тернопільській             Українській            гімназії 
імені  Івана Франка»


                                                

                                                                           ПРОДОВЖЕННЯ

Немає коментарів:

Дописати коментар