пʼятниця, 8 квітня 2022 р.


 

Про збір книжок у бібліотеках Тернополя для українських дітей, які тимчасово живуть у Польщі

У тернопільських міських бібліотеках збирають книжки для українських дітей, які тимчасово живуть у Польщі. Таку акцію розпочали переселенці з Києва.

Можна приносити україномовні книжки для дітей від 6 до 16 років. Їх відправлять до Жешува та Познані, а там роздадуть українським сімям.

«Наша українська громада в іспанському місті Аліканте зібрала гроші, щоб допомогти нашим дітям у Польщі. Виникла швидше проблема закупити бронежилети і вони використали ці кошти. Тому звернулися до нас. Ми радо відгукнулися і вже другий тиждень йде акція. Це буде така гуманітарна акція, якщо не всі вміли читати українською, то використають той час, аби навчитися. Хто вмів читати, то ми тільки будемо тішитися, що діточки наші отримали нашу україномовну літературу», - каже директорка Тернопільської централізованої бібліотечної системи Оксана Лехіцька.

Ініціаторка акції звернулася також до волонтерів і тернопільського видавництва. Видавництва за свій кошт закупили книжок на 7 тисяч гривень. Загалом вдалося зібрати 5 ящиків книжок.

 Тиждень тому схожу акцію провела Тернопільська міська рада. До польського міста Хожув відправили дитячі книжки, розмальовки та канцелярське приладдя.

Однак, наші співвітчизники хочуть більше читати літературу рідною мовою. Тому міська рада звертається до небайдужих жителів Тернопільської громади та волонтерів підтримати юних читачів, які покинули власні домівки і тимчасово проживають у Польщі, та долучитися до збору сучасної дитячої і підліткової літератури українською мовою.

Долучайтесь до акції!

Немає коментарів:

Дописати коментар