понеділок, 27 червня 2022 р.

 


Дії РФ постійно демонструють брутальні порушення міжнародного гуманітарного права, з чим і пов’язана термінова необхідність поширення знань з міжнародного гуманітарного права (МГП) серед цивільного населення, зокрема педагогів України. Педагоги України є найбільш активним прошарком українського суспільства,  яке може поширювати серед населення (зокрема учнівства) інформацію про норми міжнародного гуманітарного права та їх можливі порушення, а також приєднатися до фіксації порушень цих норм.

      Герасимчук Г. І., методистка відділу пройшла 07, 09, 14, 16 червня 2022 р. дистанційне навчання з міжнародного гуманітарного права (МГП) для освітян Сумської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької областей. Експрес-курс розраховано на 8 год, пропоновані  теми  в першу чергу спрямовані на захист цивільного населення в умовах війни, а саме:

-         Основні поняття міжнародного гуманітарного права;


-     Гуманітарні організації, що надають допомогу у період збройного конфлікту та під час надзвичайних ситуацій;

-         Відмітні емблеми та знаки, що використовуються у період збройного конфлікту

-         Захист цивільних осіб у період збройного конфлікту;

-         Діти та їх захист в умовах війни;

-  Основи безпеки та правила поведінки у період збройного конфлікту та інших надзвичайних ситуацій;

-         Як фіксувати та документувати порушення МГП.         

Розроблення цього курсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар