понеділок, 6 червня 2022 р.

 


Про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «VІ Ґеретівські читання»

03 червня 2022 року за підтримки Тернопільської обласної ради Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти уже шостий рік поспіль організовано і проведено у дистанційному форматі Всеукраїнську науково-практичну конференцію «VІ Ґеретівські читання», приурочену пам’яті Ігоря Ґерети, уродженця Тернопільщини, українського археолога, мистецтвознавця, історика, поета, викладача і громадсько-політичного діяча.

Учасниками конференції були понад 70 науковців, науково-педагогічних та педагогічних працівників, а також краєзнавців з різних куточків України, а саме: Інституту педагогіки НАПН України, м. Київ; Київського університету імені Б. Грінченка, м. Київ; Державного торговельно-економічного університету, м. Київ; Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ; Запорізького національного університету; Кам’янець-Подільського національного Університету; Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», м. Львів; Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького; Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «ДДПУ», м. Бахмут; Харківського національного педагогічного університету іменi Г. С. Сковороди; Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного університету імені Ярослава Мудрого, м.Харків; Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, м. Хмельницький; Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; Сумського національного аграрного університету, м. Суми; «Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського», м. Одеса; Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка; Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; «Професійно-педагогічного фахового коледжу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка», м. Глухів, Сумська обл.; Чернівецького медичного фахового коледжу, м. Чернівці; Київського фахового коледжу зв’язку; Кременецького медичного фахового коледжу імені Арсена Річинського, Тернопільської області; Тернопільського закладу дошкільної освіти ясла-садок №2; Закладу дошкільної освіти комбінованого типу ясла-садок №19 Червоноградської міської ради, м. Червоноград, Львівської області; Сумського Палацу дітей та юнацтва, м. Суми; Державного архіву Тернопільської області, м. Тернопіль; Тернопільського обласного краєзнавчого музею; Археолог, краєзнавець та дослідник старожитностей археологічної комісії Тернопільського обласного осередку Наукового Товариства ім. Т. Шевченка і Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

На жаль, в силу об’єктивних причин сьогодення, не всі бажаючі мали змогу під’єднатися до участі у конференції, проте за підсумками роботи оргкомітетом буде підготовлено та розіслано усім учасникам конференції сертифікати за участь та електронний варіант збірника наукових статей, тез доповідей та інших матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «VІ Ґеретівські читання» .

Організаційно-методичний супровід Всеукраїнської науково-практичної конференції «VІ Ґеретівські читання» здійснювали Стрийвус Наталія Богданівна та Герасимчук Галина Ігорівна, методисти відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО, технічний супровід заходу здійснила Мочук Оксана Богданівна, методист центру інформатики, ІКТ та дистанційної освіти ТОКІППО, а модератором конференції була Магера Тетяна Володимирівна, заступник директора Тернопільського ОКІППО з науково-педагогічної та виховної роботи.

Основними тематичними напрямками роботи конференції були суспільно-гуманітарний напрям (історичні науки, філологічні науки, філософські науки та релігієзнавство, педагогічні науки, психологічні науки, культурологія, пам’яткознавство, краєзнавство) та природничо-математичний напрям (астрономія та фізика, математика, хімія та біологія, географія та екологія, медицина та лікарська справа, інформатика та інформаційні технології).

Відкрив роботу конференції Вітенко Ігор Михайлович, заступник директора ТОКІППО з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва, який зазначив, що Ігор Ґерета самовідданою своєю працею намагався зберегти і примножити культурну та національну спадщину краю і України загалом. «Важливість його громадянської роботи на ниві створення музеїв не можна переоцінити. Підтвердженням цього є здобутки, отримані в результаті саме ретельної, скрупульозної праці, яка заклала фундамент для вдосконалення і творення нових культурно-національних ідей, що є основою творення української самобутності».

Ігор Михайлович подякував за співпрацю, допомогу в організації та проведенні конференції співорганізаторам конференції: Тернопільській обласній раді, управлінню освіти і науки Тернопільської військової адміністрації, Державному архіву Тернопільської області, Тернопільському обласному краєзнавчому музею та Тернопільській обласній організації Національної спілки краєзнавців України.

Побажав усім невичерпної енергії, віри в перемогу, мирного неба і запросив до обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем освітнього процесу.

Усіх учасників конференції привітав голова Тернопільської обласної ради Михайло Йосифович Головко, який зазначив, що Ігор Ґерета – людина, чий внесок у розвиток української науки та культури важко переоцінити. «Археолог, фольклорист, етнограф, історик, мистецтвознавець, оборонець і будівничий української церкви та державності, громадсько-політичний діяч, співзасновник Народного Руху України, ініціатор створення й автор експозицій у музеях, депутат Тернопільської обласної ради… Його ім’я в минулому і сьогоденні об’єднує інтелектуальні кола України. Своєю працею він прославляв Тернопіль та всю країну, до останнього подиху залишаючись вірним Сином своєї Батьківщини…05 червня 2002 року Ігоря Петровича не стало… Ігор Ґерета самовідданою працею намагався зберегти й примножити культурну і національну спадщини нашої країни». Також Михайло Йосифович подякував

організаторам та учасникам конференції за те, що продовжують справу Ґерети. «У час війни ми розуміємо, як важливо зберегти нашу духовність і наскільки вагоме місце сьогодні займає національна пам’ять, ‒ сказав Михайло Йосифович. ‒ Ігор Ґерета залишив у спадок українському народу свої численні напрацювання. Особливу увагу приділяв розвитку дітей. І саме на прикладі таких людей, яким був Ігор Ґерети, ми повинні виховувати майбутні покоління українців!»

Також з вітальними словами до учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «VI Ґеретівські читання» звернулися: Федір Іванович Полянський, директор Державного архіву Тернопільської області; Степан Володимирович Костюк, директор Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, завідувач науково-методичного відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Цікавими дослідженнями про життя і творчість І.П. Ґерети поділилися методисти Тернопільського ОКІППО Боруцька Лідія Степанівна («Велет духовності Тернопілля» та Саранчук Наталія Романівна («Мистецтво в житті Ігоря Ґерети»).

До обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем освітнього процесу долучилися: Пометун Олена Іванівнадоктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, м. Київ з темою доповіді: «Інтегровані курси як перспективний напрям розвитку змісту середньої освіти»; Ремех Тетяна Олексіївнакандидат педагогічних наук, старший дослідник, завідувачка відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, м. Київ («Особливості оцінювання здобувачів освіти в курсі «Громадянська освіта»»); Малієнко Юлія Борисівнакандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, м. Київ («Інтегративний підхід до навчання історії в закладах загальної середньої освіти»); Слободянюк Тетяна Борисівнакандидат педагогічних наук, доцент кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ («Проблема модернізації у педагогічній системі інновацій вищої школи»); Ткачишина Оксана Романівнакандидат психологічних наук Київського університету імені Б. Грінченка, м. Київ («Формування ефективних копінг-стратегій особистості»); Сєрих Тетяна Миколаївнадоктор філософії, методист Сумського Палацу дітей та юнацтва, м. Суми («Загальні аспекти забезпечення наступності та послідовності у навчанні іноземної мови як важливого засобу комунікації в умовах закладу позашкільної освіти на прикладі КЗ Сумський ПДЮ»); Хома Світозара Олегівна, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти («Формування цінностей учасників освітнього процесу в умовах війни»); Мазур Петро Євстахійович, кандидат медичних наук, директор Кременецького медичного фахового коледжу імені Арсена Річинського м. Кременець («Вчителі Тернопілля у місці відособлення в Береза-Картузькій»); Трубавіна Ірина Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, доцент кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, м. Тернопіль («Теоретичні засади оцінки потреб користувачів військово-соціальної роботи»

Дякуємо усім учасникам конференції за активну роботу, цікаві дослідження, обмін думками та досвідом.

 Костюк1654501100744


1654462078565286514944_1740124849654118_3719868842450428039_n     Світозара Олегівна     

Немає коментарів:

Дописати коментар