пʼятниця, 9 вересня 2022 р.

 Участь у тренінгу «Ворожі ІПСО. Як виявити та протистояти?»

09 вересня 2022 року працівники відділу були учасниками тренінгу «Ворожі ІПСО. Як виявити та протистояти?», який проходив на базі ТОКІППО.

Тренерки з Києва Марія Яремчук, незалежна режисерка, продюсерка, журналістка, тренерка і публічна активістка у сфері культури та Алла Мегель, сценаристка, журналістка, викладачка, очільниця інформаційного відділу ДУКПС у 2014-2015 рр. ознайомили присутніх з поняттям ІПСО та її механізмами, навчали критично мислити, чинити опір ворожій інформаційній пропаганді, розглянули поняття фейк, маніпуляція, меседж, наратив, інтерпретація у соцмережах.

Тригодинний тренінг надав можливість учасникам виробити навички критичного мислення. Оскільки у збройному конфлікті боротьба йде за територію, а у інформаційній війні вона точиться за аудиторію, то було з’ясовано, що цілі інформвійни з боку росії – це:

  1. вплив на емоції, думки, судження;
  2. отримання переваги або деморалізація супротивника;
  3. легітимізація агресії;
  4. дискредитація противника.

Також працівники ТОКІППО у ході тренінгу дізналися про те, що до засобів інформаційно-психологічного впливу належать: статті, інтерв’ю, рейтинги, дописи в соцмережах, коментарі, чутки, анекдоти, меми. Розібрали кілька прикладів ІПСО, які ворог реалізує в Україні. Говорили про те, як захиститися від ворожого впливу в Інтернеті.

Щира подяка спікерам та організаторам заходу за змістовний та інформативний захід, громадянську позицію, професійність, логічність.

1662724612425 20220909_145315 

Немає коментарів:

Дописати коментар