пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

Про участь працівників відділу у презентації наукових видань Національного музею Голодомору-геноциду в Тернопільській обласній раді

 


05 жовтня 2021 року у приміщенні Тернопільської обласної ради відбулась презентація наукових видань Національного музею Голодомору-геноциду з нагоди 100-річчя з часу Голодомору 1921-1922-их років, 75-их роковин масового Голодомору 1946-1947-их років, Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

З цієї нагоди до Тернополя завітав Іван Петренко заступник директора Інституту дослідження Голодомору національного Музею Голодомору-геноциду, який презентував добірку книг-досліджень, що стосуються цього страшного злочину більшовизму на території України. У рамках освітньо-патріотичного проєкту «Боротьба за свідомість» ці книги передадуть у бібліотеки нашого краю.


У даному заході взяли участь представники комунальних і державних установ: Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Центральної міської бібліотеки для дорослих, Комунальної установи Тернопільської обласної ради

«Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області», представники виконавчого апарату обласної ради, управління майном, усі, кому не байдужа тема Голодомору.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, який зазначив, що українці чи не єдина нація у світі, яка зазнала такого страшного експерименту штучного


голоду, який проводила над нашою нацією радянська більшовицька система. Голова Тернопільської обласної ради наголосив, що ми маємо пам’ятати ці події, щоб вони не повторилися знову, щоб їх не переживали наші діти. Ми маємо добре вивчити уроки нашої історії, не пробачити цих злочинів. Адже той, хто не пам’ятає своєї історії, приречений пережити її заново! Тільки тоді, коли ми знатимемо правдиву історію нашої держави, навчатимемо дітей на прикладах українських героїв, не прислухаючись до вказівок закордону щодо того, який з них «правильний», ми матимемо сильну державу й вмотивований народ до її захисту.

Виступ продовжив Володимир Мисик депутат Тернопільської обласної ради, заступник керівника виконавчого апарату начальник управління комунікацій та функціонального


забезпечення діяльності Тернопільської обласної ради, який наголосив на важливості проведення такого заходу: «Видання, які сьогодні презентує Іван Петренко висвітлюють проблематику Голодомору, а тут зібралася та аудиторія, яка вивчає історію, яка викладає історію, яка займається національно-патріотичним вихованням. Ми передамо ці книги у бібліотеки, аби вони були доступні широкому загалу та їх могли прочитати усі охочі».


У свою чергу, Іван Петренко сказав, що тема Голодомору є найтрагічнішою в історії української нації, бо  в Україні немає жодної сім’ї, яку б не зачепило це лихо.

«Ця тема об’єднує всіх українців, адже ми змушені пам’ятати ті страшні злочини та звірства, і усвідомлювати наслідки, які маємо після панування комуністичного тоталітарного режиму на території України у першій половині ХХ століття», наголосив заступник директора Інституту дослідження Голодомору національного Музею Голодомору-геноциду.

Присутнім продемонстрували відеоролик, який яскраво зображає весь трагізм і жах тих подій, страшну суть нелюдського злочину. Жоден із учасників заходу не залишився байдужим.


На завершення п’ять книгозбірень нашої області отримали підбірки книг про Голодомор, серед яких Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Немає коментарів:

Дописати коментар