понеділок, 12 грудня 2022 р.

ПРО ОБЛАСНИЙ ЕТАП ХХІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

10 грудня 2022 року, незважаючи на екстремальні умови у зв’язку із вимкненням електроенергії, на платформі сервісу Google Meet, відбувся обласний етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 Адже мова – найбільший скарб будь-якого народу, запорука його існування. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Захищаючи рідну мову – захищаємо свою честь, гідність, право на існування, право на майбутнє. І сьогодні у час війни, для нас цей день, як ніколи, особливий, бо саме в мові наша ідентичність, єдність та сила.

Петро Яцик, іменем якого названо даний конкурс, – канадський підприємець українського походження, відомий меценат, який зробив великий внесок у фінансування українознавства на Заході та на теренах нашого краю, витратив мільйони доларів на підтримку рідної мови, один зі спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету, Енциклопедії українознавства та англомовної версії «Історії України-Русі» Михайла Грушевського.

Стрийвус Наталія Богданівна, методистка, в.о. завідувача відділу та Герасимчук Галина Ігорівна, методистка відділу, як відповідальні особи, долучились до проведення обласного етапу  конкурсу в дистанційному форматі.

У конкурсі взяли участь понад сто талановитих учнів закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти Тернопільщини.

 Захід проводиться щорічно з метою утвердження державного статусу, забезпечення всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя рідної мови, а також піднесення її престижу серед дітей та молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар